- Як мені здійснювати керівництво моїм сайтом?
- Яка адреса адміністративної зони сайту?
- Я підключився/залогінився в зону сайту, що далі?
- Як відкрити мій проект?
- Чому я бачу всі розділи, але не всі статті?
- Як додати розділ?
- Як додати статтю?
- Чому заголовки/ описи статей в переліку статей мають різний колір?
- Що таке індексна стаття?
- Чому моя стаття не з'являється на сайті?
- Як додати гіперпосилання в текст статті?
- Що таке якірні посилання?
- Як додати картинку?
- Що таке фотогалерея?
- Як вставити таблицю?
- Як вставити/видалити рядки або колонки в таблиці?
- Чому пропадають ячейки з таблиці?
- Що таке стилі і навіщо вони потрібні?
Якщо тут немає потрібного питання - Ви можете запитати скориставшись контактною формою нашого сайту Як мені здійснювати керівництво моїм сайтом? Для цього Вам потрібно потрапити в адміністративну зону сайту. Це ще одна частина сайту, яка доступна лише Вам. Адміністративна зона відкривається після введення Вашого логіна і пароля. Яка адреса адміністративної зони сайту? Основна адреса адміністративної зони сайту наступна: http://adm.uavip.info Ви також можете використовувати допоміжну адресу: http://admin.uabiznes.info Я підключився/залогінився до адміністративної зони, що далі? Вам потрібно перейти до змісту вашого сайту - натискайте на кнопку «Проекты». У наступному вікні, що відкрилося, зліва Ви побачите перелік доступних проектів (їх може бути декілька, або лише один). Кожен проект є самостійним сайтом, тому управління сайтом зводиться до внесення необхідних змін у проект. У правій частині вікна - коротка характеристика обраного проекту. Щоб перейти до статей та розділів сайту, натисніть кнопку "Открыть проект" у нижній лівій частині вікна. Ви побачите вікно, розділене на дві половини: у лівій - перелік розділів і підрозділів; у правій - перелік статей поточного розділу.
Як відкрити мій проект? Вам потрібно зайти в адміністративну зону сайту. Роботу з редактором і адміністративною зоною сайту рекомендується здійснювати за допомогою браузера Internet Explorer. Браузери Mozilla i Opera не можуть використовувати всі засоби редактору статей. У вікні, що з'явилося, в полі “Логин” введіть своє ім'я користувача. У полі “Пароль” введіть свій пароль. Після заповнення полів “Логин” і “Пароль” натисніть кнопку “Принять” або клавішу “Enter” на клавіатурі. У головному вікні системи редагування, яке з'явиться після проходження перевірки паролю, є 4 основних категорії: «Проекты», «Планировщик», «Профили», «Настройки» - натисніть «Проекты». У вікні, що відкрилося ви побачите перелік доступних вам проектів (зліва). Якщо проектів декілька - оберіть той, до якого ви бажаєте внести зміни. Потім в нижній правій частині натисніть кнопку "Открыть проект". Після цього Ви бачите у вікні: зліва - перелік розділів і підрозділів; справа - перелік статей поточного розділу. Чому я бачу всі розділи, але не всі статті? У лівій частині екрану Ви бачите список усіх розділів, один з них виділений блакитним кольором - це активний розділ. З правого боку розміщений перелік статей лише активного розділу. Якщо ви бажаєте побачити статті іншого розділу - оберіть його у списку зліва. Як додати розділ? У лівому нижньому кутку екрану натискуйте клавішу "Добавить". У вікні, що з'явилося, Ви заповнюєте поля: “ЗАГЛАВИЕ” - назва розділу, "Описание” - короткий опис, тематика розділу, “Боковой текст категории” - не обов'язковий бічний текст-супровід розділу, який може поширюватися на всі підрозділи (пояснення до теми, афоризм, новини, анонси сайту і т. п.). Після створення імені розділу його необхідно наповнити статтями. Як додати статтю? У списку розділів оберіть розділ, в якому буде знаходитись ваша стаття. У правому нижньому кутку екрану натискуйте клавішу "Добавить статью“. У вікні, що з'явилося, Ви заповнюєте поля: “ЗАГЛАВИЕ” - назва статті, "Описание” - короткий опис, тематика статті. І набираєте текст самої статті в текстовому полі. Якщо стаття готова до публікації на Вашому сайті активуйте і збережіть статтю. Чому заголовки/ описи статей в переліку статей мають різний колір? Це допомагає класифікувати Ваші статті: створена, але не активована стаття - сірого кольору; активована індексна стаття - зеленого; активована звичайна стаття - блакитного. Що таке індексна стаття? Це стаття, яку Ви бачите першою в кожному розділі. Коли створюється розділ, автоматично створюється його індексна стаття (з назвою і описом розділу). Індексна стаття використовуєтся/заповнюєтся щоб, при відкритті розділу на сайті, він не виглядав пустим. Інформацію цієї статті буде видно на сайті, при відкритті розділу. В текстовому полі статті Ви можете розмістити інформацію по тематиці розділу.
Чому моя стаття не з'являється на сайті? Швидше за все стаття не активована або не збережена. Щоб активувати статтю відмітьте галочку -"Статья активна" і натискуйте кнопку "Сохранить". Як додати гіперпосилання в текст статті? Гіперпосилання - це спеціальний елемент веб-сторінки, який дозволяє здійснити швидкий перехід з однієї інтернет-сторінки на іншу. Щоб додати гіперпосиланняв текст статті: виділіть об'єкт в тексті статті: слово, абзац, малюнок, і тому подібне, до якого буде підключене Ваше посилання. Натискуйте кнопку “Вставить/изменить ссылку”. З'явиться вікно, в якому Ви задаєте параметри посилання: Адрес ссылки - повна інтернет-адреса іншої сторінки, на яку здійснюватиметься перехід (наприклад, http://uaBiznes.info); Перечень ссылок - перелік адрес, що часто вживаються (цей список Вами не заповнюється); Якоря - параметр використовується тільки в якірному посиланні - вказуєте ім'я якоря; Открыть в: - Тут знаходиться перелік, в якому можна задати додаткові параметри гіперпосилання (необов'язковий параметр); Заглавие - текстове повідомлення, яке з'являється при наведенні на посилання (необов'язковий параметр); Класс - текстовий стиль, (необов'язковий параметр). Після вказівки необхідних параметрів натискуйте кнопку “Вставить”. Що таке якірні посилання? Це метод html-мови, який дозволяє здійснити швидкий перехід з одного абзаца статті в інший на одній інтернет-сторінці. Щоб додати якірне посилання в текст статті Вам потрібно: 1. Додати якір: Поставте курсор в тому місці статті, на яке буде здійснюватися перехід. Натисніть на кнопку “Вставить/редактировать якорь”, яка знаходиться в верхній частині текстового поля. В вікні,що з'явиться введіть власну назву якоря і натисніть кнопку "Вставить". Після цього значок якоря з'явиться в тому місці статті, де стояв курсор. 2. Додати гіперпосилання на створений якір: Виділіть речення, з якого буде здійснюватися перехід на те місце статті, де встановлено якір. Натисніть кнопку “Вставить/изменить ссылку”. З'явиться вікно параметрів гіперпосилання, в якому поле "Адрес ссылки " заповнювати не потрібно. Замість цього, у переліку "Якоря" оберіть присвоєне Вами ім'я якоря, на який потрібно здійснити перехід (при цьому комп'ютер заповнить поле "Адрес ссылки " автоматично). Натисніть кнопку “Применить”. Післе цього речення змінить колір, при натисненні на нього, буде здійснюватися перехід на абзац, де встановлено якір.
Як додати картинку? Натисніть на кнопку “iBrowser”, яка знаходиться у верхній частині текстового поля. У діалоговому вікні WEB-сторінки, що з'явилося, натисніть на кнопку "Вставить"(верхня з кнопок меню). Щоб вибрати записану вами картинку, у вікні, що з'явилося, натискуйте кнопку "Upload image" (зелена стрілка). З'явиться вікно. У нім клацніть на кнопку "Обзор..." У вікні, що з'явилося, натисніть на вверхньому посиланні "Папка”- з'явиться перелік тек. Оберіть назву теки (з потрібним малюнком) - з'явиться перелік файлів теки. Оберіть назву потрібної картинки - назва виділиться і продублюється в нижньому посиланні “Имя файла”. Натисніть на кнопку “Открыть”- з'явиться вікно. Щоб переконатися у вірності вибору малюнка, натисніть на "Upload image" (білий трикутник на зеленому фоні справа від "Обзор..."). З'явиться вікно з питанням. Після натиснення на “OK”, Ви побачите обраний вами малюнок. Для того, щоб визначити: де буде знаходитись малюнок відповідно до тексту статті, натискуйте “Свойства”. У вікні, що з'явилося, натисніть на посиланні "CSS-style". Випадуть варіанти розташування картинки: middle, left, right, top, default, bottom. Оберіть один з варіантів і в маленькому вікні побачите як буде розташований малюнок. Після натиснення кнопки "Вставка", малюнок додасться в статтю. Що таке фотогалерея? Якщо Вам швидко потрібно вставити в статтю не одне, а декілька зображень, скористайтеся модулем фотогалереї. На сайті користувач бачить зменшені копії зображень, натискуючи на них він побачить зображення у повному розмірі. На даний момент фотогалерея може приймати тільки зображення формату JPG. Для створення фотогалереї натисніть на кнопку "Фотогалерея" у верхній частці текстового поля. З'явиться вікно з підготовленим макетом таблиці, ячейки якої розраховані для вставлення картинок. При натисненні на будь-яку ячейку з'являється вікно з переліком тек. Натисніть на назві теки (з потрібним малюнком) та оберіть назву потрібної картинки. Натисніть на кнопку “Открыть” - Ваш малюнок буде розміщений у обраній ячейці. Способом, описаним вище заповнюєте потрібну кількість ячейок. Пысля чого,натисніть кнопку “Вставить галерею” - обрані Вами малюнки з'являться в тесті статті. Як вставити таблицю? Поставте курсор на те місце в статті, де плануєте розташувати таблицю. Щоб додати таблицю в статтю натискуйте кнопку “Вставить новую таблицу” - з'явиться вікно, в якому Ви задаєте параметри таблиці: Колонки - число стовпчиків вашої таблиці; Строки - число рядків вашої таблиці; Отступ в ячейках - відстань від краю ячейки до тексту всередині неї; Расстояние между ячейками - може бути корисним для задання порожнього простору певної ширини при невидимому (товщина = "0") кордоні вашої таблиці; Выравнивание - розташування тексту всередині таблиці; Граница - товщина ліній вашої таблиці; Ширина - ширина всієї таблиці; Висота - висота всієї таблиці; Класс - стиль таблиці. Після задання необхідних параметрів натискуйте кнопку “Вставить”- Ваша таблиця з'явиться в місці статті, де стояв курсор. Як вставити/видалити рядки або колонки в таблиці? Варіант 1. Поставте курсор в елемент таблиці. Натискуйте на праву кнопку миші і з випавшого списку виберіть потрібну дію: Вставить строку перед; Вставить строку после; Удалить строку; Вставить колонку перед; Вставить колонку после; Удалить колонку. Варіант 2. Поставте курсор в елемент таблиці. У верхній частці текстового поля натискуйте на потрібну кнопку: Вставить строку перед; Вставить строку после; Удалить строку; Вставить колонку перед; Вставить колонку после; Удалить колонку.
Чому пропадають ячейки з таблиці? Не варто створювати порожні ячейки. Потрібно, щоб ячейка таблиці була заповнена хоча б одним символом (можливо, "пробілом"). Якщо Ви не заповнили ячейку, то після збереження, вона буде видалена з вашої таблиці. Що таке стилі і навіщо вони потрібні? Стилі дозволяють привести текст у відповідність із шрифтами, які використовуються в дизайні. В одній статті Ви можете використовувати різні стилі для окремих абзаців, рядків і навіть слів. Для застосування стилю до виділеного тексту клацніть на посиланні “ Стили”. Із випадаючого меню виберіть один із варіантів стилів: для звичайного тексту - “ text”, для підзаголовків -“ text _title”. Стилі таблиць, гіперпосилань, зображень можна вибирати у вікні властивостей цих об'єктів. |